Medlemmer

Ishøj Menighedsråd December 2017:

Formand:
Johan Funck
Adresse: Lærke Allé 20
Telefon: 6162 9398
e-mail: formand@ishoejkirker.dk

Næstformand:
Pia Skogemann
Adresse: Strandvangen 24
Telefon: 2825 3873
e-mail: Pia.skogemann@gmail.com

Kirkeværge: 
Rosa Møller Pedersen
Adresse: Vejlebrovej 34 G
Telefon: 2025 1669
e-mail: rosa@ishoejby.dk

Henrik Mikkelsen
Adresse: Bredekærs Vænge 197
Telefon: 2482 7505
e-mail: mik@ishoejby.dk

Carsten Pålsson
Adresse: Tjørnelunden 14
Telefon: 2990 6391
e-mail: paalsson@gmail.dk

Vagn Simonsen
Adresse: Strandvangen 24
Telefon: 4057 3576
e-mail: Simonsen.vagn@gmail.com

Kasserer
Winnie Anthonisen
Adresse: Vibeholms Vænge 42
e-mail: wian@km.dk
e-mail: kasserer@ishoejkirker.dk

Linda R. Lorentz-Petersen
Adresse: Tranehøj 8
Telefon: 2728 2561
e-mail: lindareeh@ofir.dk

Søren Brink
Adresse: Bredekærs Vænge 59
Telefon 2629 7281
e-mail: brink2635@gmail.com

Kontaktperson: 
Maria Heidemann, 
Adresse: Lærke Allé
e-mail: mh@kiszo.dk

Inge Larsen
Adresse: Vejledalen 104
e-mail: ingelarsen@ishoejby.dk

Dan Harboe
Adresse: Merlegårds Vænge 68
Tlf. 6163 8341
e-mail: danneharboe@gmail.com

Judy Nelsson
Adresse: Vejlebrovej 8h
Tlf. 2624 1802


Sognepræster:

Asta Gyldenkærne
Adresse: Mirabellevej 23
Telefon: 21 70 75 96
e-mail: agy@km.dk 
Mandag fri

Christian Barrit Petersen
Adresse: Torslundevej 147
Telefon: 43 99 16 28
e-mail cbp@km.dk
Træffetid TIR-ONS & FRE: 10-11, TOR 17-18
Mandag fri

Sophie Nielsen
Adresse: Bredekærs Vænge 55
Telefon: 24 84 04 06, træffetid 
e-mail msmn@km.dk
Træffetid: TIR-ONS & FRE 10-11, TOR 17-18
Fredag fri

Michael Rønne Rasmussen
Adresse: Lundemosen 74, 2670 Greve
Telefon: 2960 3288
e-mail mrr@km.dk
Træffetid: TOR 15-16 på St. Torv i Ishøj Bycenter og ellers efter aftale
Mandag fri

Ane Øland Bækgaard
Adresse: Ishøj Bygade 71
Telefon: 24 66 18 86
e-mail: anop@km.dk
Mandag fri

Medarbejderrepræsentant:

Organist Carsten Popp
e-mail: cp@ishoejkirker.dk